określający m.in. zasady zawierania umów sprzedaży poprzez sklep, zawierający najważniejsze informacje o Sprzedawcy, sklepie oraz o prawach Konsumenta i Przedsiębiorcy traktowanego jak konsument. Obowiązujący od dnia 05 stycznia 2023 r.
§ 1 Definicje
§ 2 Kontakt ze Sprzedawcą
§ 3 Wymogi techniczne
§ 4 Zakupy w Sklepie
§ 5 Płatności
§ 6 Realizacja zamówienia
§ 7 Prawo odstąpienia od umowy
§ 8 Wyjątki od prawa odstąpienia od umowy
§ 9 Reklamacje
§ 10 Dane osobowe
§ 11 Zastrzeżenia
§ 12 Postanowienia dotyczące Kupujących niebędących Konsumentami/Przedsiębiorcami traktowanymi jak konsumenci
Załącznik nr 1 Wzór formularza odstąpienia od umowy.
Załącznik nr 2: Wzór formularza reklamacji.
Dni robocze – dni od poniedziałku do piątku za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.
Faktura – dokument wystawiony przez Sprzedawcę, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 106 ze zm.), potwierdzający dokonanie sprzedaży. Faktura oznacza również fakturę korygującą.
Konto – uregulowana odrębnym Regulaminem Konta Użytkownika nieodpłatna funkcja Sklepu (usługa świadczona drogą elektroniczną, dzięki której Kupujący może założyć w Sklepie swój własny profil, w którym gromadzone są dane podane przez Kupującego oraz informacje o złożonych przez niego Zamówieniach w Sklepie, oznaczony indywidualną nazwą (loginem) i hasłem podanym przez Kupującego),
Kupujący – każdy podmiot kupujący w Sklepie, w tym osoba fizyczna, która ukończyła 13. rok życia, przy czym w przypadku nieukończenia przez tę osobę 18. roku życia, wymagana jest zgoda jej przedstawiciela ustawowego, chyba że posiada ona pełną zdolność do czynności prawnych, a także osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej, której przepisy prawa przyznają zdolność prawną, która korzysta ze Sklepu internetowego, w szczególności, która na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie składa Zamówienie za pośrednictwem Sklepu internetowego. Klientem jest Konsument, Przedsiębiorca i Przedsiębiorca, traktowany jak konsument;
Konsument – Kupujący będący osobą fizyczną, która dokonuje czynności prawnej ze Sprzedawcą, niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową, w szczególności, która składa zamówienie w Sklepie internetowym;
Produkt/towar - dostępna w Sklepie rzecz ruchoma będąca przedmiotem Umowy Sprzedaży między Kupującym a Sprzedawcą;
Przedsiębiorca – osoba fizyczna, osoba prawna i jednostka organizacyjna, niebędąca osobą prawną, której odrębna ustawa przyznaje zdolność prawną, prowadząca we własnym imieniu działalność gospodarczą lub zawodową
Przedsiębiorca traktowany jak konsument - osoba fizyczna zawierająca umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla niej charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
Regulamin – niniejszy regulamin;
Sklep – sklep internetowy aelia.pl prowadzony przez Sprzedawcę pod adresem https://aelia.pl
Sprzedawca – Lagardere Duty Free Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-486), ul. Aleje Jerozolimskie 174, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000257014, NIP: 5222817394, REGON: 140562086
Zamówienie - oświadczenie woli Kupującego, złożone za pośrednictwem Sklepu, określające: rodzaj i ilość Produktów znajdujących się w asortymencie Sklepu w chwili składania zamówienia, sposób zapłaty, sposób dostarczenia Produktów, miejsce wydania Produktów oraz dane Kupującego, stanowiące złożenie Sprzedawcy przez Kupującego oferty zawarcia umowy sprzedaży za pośrednictwem Sklepu Produktów, będących przedmiotem zamówienia.
Za złożone zamówienie można zapłacić, w zależności od wyboru Kupującego:
1.1 Za pośrednictwem płatności elektronicznych oferowanych w ramach platformy płatniczej Przelewy24:
a. Za pomocą karty płatniczej:
✔ Visa.
✔ Visa Electron.
✔ MasterCard.
✔ MasterCard Electronic.
✔ Maestro.
b. Dokonując przelewu online.
c. Korzystając z płatności mobilnych BLIK, Google Pay, Apple Pay.
d. Korzystając z metody płatności odroczonej PayPo.
e. Korzystając z metody płatności odroczonej Limit P24Now - płatność dostępna od zakupów za min. 100 zł.
f. Zwykłym przelewem na rachunek bankowy Sprzedawcy.
1.2 Za pobraniem, tj. gotówką lub w ewentualnie inny sposób przewidziany dla tego rodzaju płatności w danej firmie kurierskiej, w momencie dostarczenia towaru do Kupującego. Maksymalna wartość zamówienia za pobraniem wynosi 1 500 zł.
1.3 Voucherem nabytym poprzez zewnętrzne programy w których uczestniczy Sprzedawca. W przypadku, gdy wartość nabywanych towarów przekracza wartość nominalną kuponu, transakcja będzie mogła zostać zrealizowana pod warunkiem zapłaty różnicy ceny za pomocą jednej z dostępnych metod płatności. Do jednego zamówienia może zostać wykorzystany jeden kupon. Niewykorzystana wartość kuponu przepada.
W przypadku wybrania przez Kupującego płatności z góry, za zamówienie należy zapłacić w terminie 5 Dni roboczych od złożenia zamówienia. W przypadku braku płatności po upływie wyżej wskazanego terminu, zamówienie zostanie anulowane, o czym Kupujący zostanie poinformowany.
W przypadku wybrania płatności za pobraniem, Kupujący zobowiązany jest do dokonania płatności przy odbiorze przesyłki zawierającej zamówiony towar.
Sprzedawca informuje, że w przypadku metody płatności określonej w § 5 ust. 1 lic. c, ze względu na jej specyfikę, opłacenie zamówienia tą metodą jest możliwe wyłącznie bezpośrednio po złożeniu zamówienia.
Kupujący dokonując zakupów w Sklepie akceptuje stosowanie faktur elektronicznych przez Sprzedawcę.
Płatności są obsługiwane przez Przelewy24: spółkę PayPro SA, ul. Kanclerska 15, 60-327 Poznań, KRS: 0000347935.
SKUTKI ODSTĄPIENIA OD UMOWY
POZASĄDOWE SPOSOBY ROZPATRYWANIA SPORÓW
Sprzedawca informuje, iż przypadku gdy w następstwie złożonej przez Konsumenta lub Przedsiębiorcę traktowanego jak konsument reklamacji spór nie został rozwiązany, Sprzedawca nie wyraża zgody na udział w postępowaniach w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich.
Sprzedawca przetwarza dane osobowe Kupującego, w tym przy pomocy plików cookies. Cele i warunki, na jakich Sprzedawca zbiera i przetwarza dane osobowe, a także prawa osób, których dane dotyczą i sposób ich realizacji są opisane w Polityce prywatności dostępnej na Stronie.
Załącznik nr 1 do Regulaminu.
Załącznik nr 2: do Regulaminu.