Czy Wasz maluch też może być eko?

Życie zgodnie z trendem eko i myślenie o tym na każdym kroku zapewne niejednego z Was przyprawia o zawrót głowy. Uważacie, że w natłoku codziennych obowiązków takich jak praca czy wychowanie dziecka trudno znaleźć na to czas? Nic bardziej mylnego, tym bardziej, że można zacząć od małych rzeczy, jak chociażby eco friendly zabawek dla Waszych dzieci. Jakie to marki? Podpowiadamy poniżej!

W dzisiejszych czasach zwracamy coraz większą uwagę na środowisko naturalne i to, jaki mamy na nie wpływ. W naszych sklepach Toys Store można znaleźć szeroką gamę produktów, poczynając od najbardziej popularnych klocków LEGO, a skończywszy na zabawkach, które możemy zarekomendować Wam jako eco friendly.

Co to oznacza w praktyce? Wyselekcjonowaliśmy kilka marek, które swoje zabawki tworzą z troską o środowisko i swoich pracowników przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa dla Waszego malucha. Oto one!

Djeco to francuska firma o rodzinnej tradycji, której historia sięga 1954 roku. Założony przez Véronique Michel-Dalès biznes przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. Dla Djeco najważniejszym aspektem w produkcji nie jest ilość, ale jakość ich zabawek. Specjalnie wyselekcjonowani dostawcy oraz zgodność z przepisami bezpieczeństwa to najwyższy priorytet firmy produkującej wyłącznie z naturalnych materiałów takich jak drewno czy papier, przy maksymalnym ograniczeniu tworzyw sztucznych.

 

Kolejny francuski producent z nieco młodszym stażem, ale równie interesującą historią – Moulin Roty. Firma została założona w 1972 roku przez grupę przyjaciół, która postanowiła połączyć swoje bardzo różne historie życiowe, zainteresowania i talenty, aby stworzyć niebanalną kolekcję zabawek dla dzieci zainspirowaną tradycyjnymi wzorami i rustykalnymi wpływami. Trzy lata później Moulin Roty wprowadza na rynek dwie pierwsze zabawki – drewniany samochód i materiałową lalkę stworzone przy wykorzystaniu wyłącznie naturalnych i bezpiecznych materiałów, które połączeniu z niebanalnym wzornictwem stały się znakiem rozpoznawczym firmy.

 

Przenieśmy się teraz do Hiszpanii: sercem sięgająca katalońskiego Porqueres firma Londji produkuje zabawki dla każdego w wieku od 3 do 103 lat – jej przedstawiciele twierdzą bowiem, że dzieciństwo nie ma wieku. Wśród produktów można znaleźć między innymi puzzle z oryginalnymi wzorami czy drewniane zabawki. Wszystkie produkty są wytwarzane z materiałów pochodzących z recyklingu, ale co jeszcze ważniejsze – Londji współpracuje wyłącznie z lokalnymi podwykonawcami, co w efekcie eliminuje nie tylko długi transport, a więc znacznie zmniejsza zanieczyszczenie środowiska, ale również zapewnia pracę lokalnej społeczności.

 

Przy kolejnej firmie godnej polecenia w grę wchodzą nie tylko kwestie środowiskowe. Co warto podkreślić na samym początku, Rubbabu to jedyna w Indiach manufaktura zabawek przestrzegająca nie tylko zasad zero waste, ale również fair trade. Dzięki temu możemy być pewni, że kupując te ręcznie robione, wykonane w całości z naturalnej pianki kauczukowej zabawki, nie przyczyniamy się do zwiększenia zanieczyszczenia środowiska, ale też niegodziwych warunków pracy w fabryce. Naturalny kauczuk, z którego produkowane są zabawki Rubbabu to surowiec przyjazny środowisku, biodegradowalny i bezpieczny dla Waszego dziecka, do barwienia zabawek używa się bowiem wyłącznie atestowanych barwników spożywczych. Dzięki swojemu ogromnemu zaangażowaniu Rubbabu otrzymała ponad 50 nagród, w tym za bezpieczeństwo oraz odpowiedzialność społeczną biznesu, a także szereg wyróżnień przyznawanych przez zadowolonych rodziców.

 

Ważne miejsce zajmują również unikalne zabawki Janod, stanowiące symbol innowacyjności, francuskiego designu i najwyższej jakości. W ofercie znajdziecie drewniane zabawki, puzzle, układanki i zabawki magnetyczne wykonywane z naturalnych materiałów przy maksymalnym ograniczeniu tworzyw sztucznych w produkcji. Zabawki Janod rozwijają wiele umiejętności takich jak koordynacja ruchowa, zręczność, zdolności manualne czy kojarzenie kształtów i kolorów. Bawią i uczą!

 

Nasze zestawienie zamyka amerykańska marka nie cyfrowych i przyjaznych środowisku zabawek Mudpuppy. Wśród produktów firmy można znaleźć między innymi kolorowanki, książki czy puzzle, do produkcji których wykorzystuje się ekologiczny karton z recyklingu.

 

Przy wyborze zabawek dla dzieci, w którym z pewnością chętnie pomogą Wam nasi doradcy klienta w sklepach Toys Store, warto kierować się różnymi aspektami, w tym również środowiskowymi. Zabawki mogą nie tylko bawić, ale i mieć charakter edukacyjny, w szerokim tego słowa znaczeniu. Nie bez powodu mówi się bowiem „czym skorupka za młodu nasiąknie…” – wybierając produkty odpowiedzialnie, dzielmy się powodami takich decyzji z naszymi dziećmi, w których od małego możemy krzewić szacunek dla środowiska naturalnego.

Kontakt Aelia

kontakt

    Skontaktuj się z nami-